طبع ازگیل سرد است یا گرم و فواید آن چیست؟

طبع ازگیل سرد است یا گرم و فواید آن چیست؟

ازگیل از میوه‌های خوش‌عطر و طعم است که خواص بسیاری دارد. طبع ازگیل سرد و خشک است و برای افراد با مزاج گرم و تر مناسب است. بهترین مصلح ازگیل؛ عسل است.
طبع ازگیل سرد است یا گرم؟

 اگر با طبایع چهارگانه و مزاج‌ها در طب سنتی آشنایی داشته باشید‌ می‌دانید که بدن هر فردی طبع خاص خود را دارد و  هر یک از مواد غذایی نیز دارای طبع مخصوص خود است که می‌توانند بر بدن انسان تأثیر داشته باشند. از این جهت بایستی از طبع هر خوراکی آگاه باشید تا مواد غذایی سازگار با طبع بدن خود را مصرف نمایید و پس از مصرف  آندچار مشکل نشوید. ازگیل از میوه‌های فانتزی و خوش طعم پاییز و زمستان است، اما طبع ازگیل چگونه است؟ آیا طبع ازگیل با طبع بدن شما سازگار است؟ مصلح آن چیست و این میوه چه فوایدی دارد
ادامه مطلب و دانلود

طبع زردآلو؛ میوه تابستانی پرطرفدار

طبع زردآلو؛ میوه تابستانی پرطرفدار

زردآلو میوه تابستانی بسیار خوش طعم و خوش عطر و پرطرفدار است. طبع زردآلو سرد و‌ تر است ولی طبع نوع شیرین زردآلو رو به گرمی میرود و تری خود را همچنان دارد. مصلح زردآلو زیره، رازیانه و سکنجبین است.
طبع زردآلو بعنوان یک میوه تابستانی خوشمزه و پر مصرف سرد و‌تر است.
 
بدن هر کس طبع مخصوص خود را دارد و بایستی هنگام مصرف مواد غذایی طبع آنها را با طبع بدن خود هماهنگ نمایید. در این صورت است که دچار مشکل نشده و از مصرف مواد غذایی لذت می‌برید. زردآلو از آن دست میوه‌هایی است که طرفداران بسیاری دارد. اما آیا می‌دانید طبع زردآلو چگونه است؟ سرد است یا گرم؟ آیا مصرف زردآلو برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ در این مقاله قصد داریم شما را با طبع زردآلو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.
ادامه مطلب و دانلود
فیلم جدید
موضوعات
آمار سایت
musicpadide.ir آمار مطالب
musicpadide.ir کل مطالب : 1692
musicpadide.ir کل نظرات : 82
| کانال تلگرام سایت